Pomoc pod postacią rehabilitacji prącia

Celem rehabilitacji prącia jest pomóc mężczyznom utrzymać i zachować ich zdolność do uzyskania solidnej erekcji po operacji prostaty. Idealnie jest wtedy gdy pacjent zaczyna korzystać z rehabilitacji już kilka tygodni przed operacją -w celu ustalenia jego aktualnego poziomu erekcji. Robi się to za pomocą zastrzyków do prącia.

rehabilitacja pracia

Począwszy od około 2 – 3 tygodni po zabiegu lprzez 12-24 miesięcy po tym, agresywny program rehabilitacji prącia umożliwia pacjentowi regularnie osiągnąć i utrzymać solidne erekcje. Osiąga się to zazwyczaj przez zastosowanie właśnie tych wstrzyknięć.

Nawet w rękach najlepszych i najbardziej doświadczonych chirurgów, operacja prostaty czasem powoduje czasowe lub trwałe uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych dostarczających krew do penisa. Procedury te obejmują całkowitą operację polegającą na radykalnej prostatektomii. Może to być również śródmiąższowa laserowa koagulacja, kriochirurgia lub krioablacja. Nierzadko odnosi się to też do radioterapii i chemioterapii w terapii anty-androgenów.

Po zastosowaniu tych wszystkich procedur, nerwy są często w szoku, a wiadomości z mózgu nie docierają do penisa. Bez częstych erekcji, poziom natlenienia w penisie jest słaby i może to spowodować szkody dla mięśni gładkich prącia. Prowadzi to zazwyczaj do bliznowacenia komór prącia i utraty elastyczności, powodując trwałe zaburzenia erekcji.

W większości przypadków nerwy doprowadzające do penisa są w szoku i czasem daje do trwałe uszkodzenie. Czasem trwa to 1-2 lat zanim będą w stanie powrócić do normalnego stanu. Ten okres czasu, gdy nerwy są leczone, ale jeszcze nie funkcjonują normalnie – dlatego ważny jest program rehabilitacji prącia.

leczenie pracia
Rehabilitacja prącia będzie maksymalizować szanse na utrzymanie zdrowej tkanki prącia dzięki czemu te będą funkcjonować normalnie, gdy nerwy są już w zdrowiu. Dlatego rehabilitacja prącia jest również znana jako ochrona erekcji.

W odniesieniu do takiej rehabilitacji wskaźnik sukcesu w osiągnięciu solidnej erekcji dla tych ludzi w tym okresie jest spory – dobrze ponad 90%. Poprzez umożliwienie mężczyźnie tego, że jest w stanie uzyskać stałe erekcje w tygodniu trwające nawet 30 – 45 minut każda szanse na zachowanie jego zdolności do uzyskania erekcji w przyszłości są znacznie zwiększone. Terapia prącia będzie maksymalizować szanse człowiekana powrót do jego stanu przedoperacyjnego.

Rehabilitacja prącia nie jest powszechnie zalecana przez urologów. Niektórzy urolodzy uważają, że terapia jest niesprawdzona, a nawet może powodować szkodliwe skutki uboczne. Pozostali raczej nie skupiają się na możliwych skutkach ubocznych operacji prostaty. Dobrze poinformowani pacjenci powinni poprosić urologa o opinię.

Dla ludzi, którzy mają już pewien stopień zaburzeń erekcji, terapia umożliwia uzyskać solidne erekcje. Choć leczenie zwykle nie leczy zaburzenia erekcji u pacjenta, może pokierować go w tym wszystkim w dobrą stronę. Wielu mężczyzn zobaczy poprawę erekcji po wykorzystaniu terapii wtrysku. Częste erekcje są niezbędne dla dobrej pracy naczyń krwionośnych – pamiętaj o tym.

Dodaj komentarz