Czy problemy z erekcją można leczyć w domu?

Zaburzenia erekcji mają bardzo różne podłoże. Warto zacząć od tego czym jest erekcja. Jest to moment, kiedy do prącia dopływa krew, a penis staje się większy. W czasie prawidłowego utrzymania wzwodu dochodzi do ejakulacji (wytrysku). Najczęściej wzwód ma miejsce podczas bliskości intymnej z partnerką. Wpływ mają na ten stan mają także czynniki zewnętrzne. Zmysły takie jak wzrok, węch i smak odgrywają tutaj także ogromną rolę. Problemy z utrzymaniem erekcji dotyczą większości mężczyzn i nie jest to nic wstydliwego. Trudność ta nie wynika także z powodu braku zainteresowania partnerem lub niechęci do seksu, ale zazwyczaj jest ten fakt podyktowany całkowicie innymi uwarunkowaniami. Często wystarczy zmienić tryb życia, dietę lub wypocząć, aby mężczyzna ponownie mógł cieszyć się pożądaną erekcją. Niestety większość panów nakłada na siebie dodatkowy stres związany z faktem, że nie doprowadzili swojej partnerki do orgazmu. Wtedy dochodzi do niechcianych myśli i opinii na swój temat. Stres blokuje do takiego stopnia, iż wzwód nie pojawi się przez długi czas i konieczna będzie konsultacja z seksuologiem. Nieprawidłowości w erekcji, to problem obojga partnerów, nie tylko mężczyzny. Minęły czasy, kiedy mężczyzna może zawsze i wszędzie.

Stres w dzisiejszych czasach

W dzisiejszych czasach świat pędzi tak szybko, iż zapominamy o tym co najważniejsze. Zapominamy o procesie cieszenia się chwilami i do tego seks staje się zbyt mechaniczny. Intymność nie powinna stawać się wyznacznikiem szczęścia, ani pędzenia do kolejnego życiowego podpunktu, jakim jest na przykład zajście w ciąże. Stosunek płciowy to inicjacja, w której następuje połączenie dwóch osób. To pewien proces, który powinien przynosić przyjemność, to kulminacja miłości u umiłowania siebie nawzajem. Stres, który został wygenerowany w dzisiejszych czasach, psuje ten stan. Sprawia, że lękamy się o dom, kredyt, opłaty, zdrowie i inne codzienne sprawy. To ciągłe napięcie przenosi się przez nas do kontaktów z innymi. Nie tylko w komunikacji, ale także w sferę intymności. Kiedy człowiek jest stale niezadowolony, niewyspany i szczerze przygnębiony swoją codziennością, nie zauważa drobnych miłych chwil. W czasie kiedy zestresowany mężczyzna nie osiąga pierwszego wzwodu, zaczyna panikować, czy nie zawiódł swojej partnerki. Przy kolejnych próbach następuje blokada i totalna niechęć do seksu. Najczęściej panowie decydują się na zażycie pigułki, która pomoże im ten wzwód osiągnąć. Jednak należy pamiętać, że zażywanie tabletek nie podbuduje ego i nie naprawi libido. Stosowanie suplementacji powinno stać się metodą doraźną, a proces leczenia powinien rozpocząć się od razu. Zaniedbanie może doprowadzić do niedowartościowania i poważnych blokad.

Domowe sposoby na problemy z erekcją

Jednym z domowych sposobów na walkę z problemem erekcji jest sport. Regularne ćwiczenia sprawiają, że w organizmie pojawiają się endorfiny (hormon szczęścia). Dodatkowo aktywność fizyczna wzmacnia organizm, co za tym idzie mężczyzna potrafi utrzymać dłuższy wzwód. Dodatkowo sport poprawia krążenie i wzmacnia układ naczyniowo – sercowy. Nieodzownym elementem regularnych treningów jest poprawa kondycji i smuklejsza sylwetka, co wpływa na poprawę samooceny, która jest niezwykle ważna podczas kontaktów z partnerką. Kolejnym elementem jest prawidłowa dieta, bogata w: cynk, angininę i witaminę E. Cynk odpowiada za produkcję testosteronu. Anginina wspomaga syntezę tlenku azotu (odpowiedzialny za proces powstawania erekcji), natomiast witamina E wspomaga produkcję plemników. Trzecim znanym sposobem na leczenie problemów z erekcją są zioła, tak zwane ziołolecznictwo. W sklepach z ziołami można znaleźć szereg kompozycji odpowiedzialnych za poprawę aktywności fizycznej. Część suplementacji jest ściśle związana z aktywnością fizyczną u mężczyzn. Żeń-szeń na przykład poprawia krążenie we krwi, co sprzyja przepływowi krwi do prącia w procesie inicjacji cielesnej w partnerką. Dodatkowo bardzo ważny jest wypoczynek. Jeśli stosujesz domowe środki walki z problemami z erekcją, pamiętaj, aby wypocząć. Sposoby domowe wymagają czasu i zaangażowania, ale dają niesamowite i długotrwałe efekty.

Kobieta i mężczyzna

Kobieta odgrywa ogromną rolę w procesie walki z problemem erekcji. Tworzy przestrzeń, w której partner czuje się bezpieczny. Niekiedy kobieta pełni rolę terapeutki, która dowartościowuje swojego partnera. Dlatego tak ważne jest, aby partnerzy ze sobą rozmawiali i wyeliminowali wszelkie wątpliwości. Problemy z utrzymaniem erekcji dotyczą obojga z nich i leczenie także powinno dotyczyć ich razem. Kobieta posiada ogromną intuicję i wie jak zaspokoić swojego partnera, doskonale zdaje sobie sprawę czego jej mężczyzna potrzebuje, aby czuł się w 100% wartościowym facetem. Kiedy kobieta wypełni tę przestrzeń naturalnymi wzorcami, to jej mężczyzna odwdzięczy się jej pełnym i namiętnym stosunkiem płciowym. Otwarty i pewny siebie mężczyzna jasno opisuje swój problem i razem ze swoją wyrozumiała partnerką pracuje nad wprowadzeniem pozytywnych nawyków. Nawyki te doprowadzą do poprawy samooceny i zniwelowania stresu wywołanego brakiem erekcji.

Dodaj komentarz